De gemeente Utrecht wil binnen 5 jaar alle huishoudens in de stad hebben voorzien van een glasvezelaansluiting. Hoewel KPN al heeft aangegeven glasvezel te zullen aanleggen, heeft het college van B&W een samenwerkingsovereenkomst getekend met Open Dutch Fiber.
Volgens de gemeente is Open Dutch Fiber al enige tijd bezig met de aanleg in De Meern en de Zeeheldenbuurt. Kort na de start van de aanleg van het glasvezelnetwerk in De Meern vorig jaar zijn helaas een aantal bomen beschadigd geraakt, aldus de gemeente. Dat heeft de nodige vertraging opgeleverd. Als de woningen in De Meern zijn aangesloten, volgt ook de aanleg in andere delen van de stad.
De keuze van de gemeente om met Open Dutch Fiber samen te werken is opmerkelijk. Bijna twee maanden geleden kondigde KPN ook aan glasvezel in Utrecht te zullen aanleggen.
Geef een reactie